Cisco Hálózati Akadémia

PartnerLogo_360px_72_RGBCISCO Hálózati Akadémia – képzés és vizsgáztatás

Iskolánkban a Cisco Hálózati Akadémia képzési programjának bevezetését a Cisco Systems Magyarország Kft., az oktatáshoz szükséges eszközkészlet ingyenes biztosításával és a HTTPAlapítvány, ingyenes képzés támogatásával tette lehetővé.

Előzmények:

Iskolánk 2011 őszén csatlakozott a Cisco Hálózati Akadémia programjához és szervezetéhez.

A Cisco 1997-ben hozta létre a Cisco Hálózati Akadémiát, mely olyan non-profit szakképzési program és hálózat, amely oktatási intézmények és informatikai vállalatok közötti együttműködés eredményeként valósul meg.

A Cisco Hálózati Akadémia alapvető küldetése az IT hálózati szakemberhiány csökkentése, amely a gazdaság versenyképességének erősítése érdekében Magyarországon is rugalmas képzési megoldásokat kíván.

A Hálózati Akadémia alapját a folyamatosan bővített, modellértékű, E-Learning alapú tananyagok és kurzusok képezik.

Iskolánkban elérhető képzések:

IT Essentials1, Az IT Essentials képzés

Az IT Essentials a Cisco Hálózati Akadémia belépő szintű tananyaga. A kurzus nem igényel előképzettséget, a középiskolás korosztálytól kezdődően bárki tanulhatja. A tananyag szervesen illeszkedik a Cisco e-learning keretrendszerébe, a Cisco Academy Connection (AC) portálon keresztül, az akadémiai program regisztrált hallgatói számára bárhonnan elérhető. Regisztrációt az akadémia programban résztvevő lokális- vagy regionális Akadémiák IT Essentials kurzusaira jelentkezve lehet szerezni.

IT Essentials témakörök

Az IT 5.0 Essentials tananyag 12 modulból áll.

IT 5.0 Essentials tananyag

2, A CCNA Discovery képzés

A CCNA Discovery a Cisco Hálózati Akadémia egyik legfrissebb és legkorszerűbb, kb. 300 órás tananyaga. Elsősorban a középiskolások számára fejlesztették, a gimnáziumokban és a szakképzésben tanuló diákok korosztályi sajátosságaihoz, tanulási szokásaihoz igazodva.A CCNA Discovery teljes mértékben elektronikus tananyag, gyakorlatorientált (>60%), ami biztosítja, hogy a résztvevők valódi gyakorlati kompetenciákat sajátítsanak el.

A CCNA Discovery 4 szemeszterből áll: Otthoni és kisvállalati hálózatok kezelése, Hálózati feladatok kis- és középvállalatoknál vagy internetszolgáltatóknál, Forgalomirányítás és kapcsolás agyvállalati környezetben, Számítógép-hálózatok tervezése és támogatása. Az Otthoni és kisvállalati hálózatok kezelése az első szemeszter és a megismerés megkezdésének nincs semmilyen előfeltétele. A másik 3 szemeszter csak az Otthoni és kisvállalati hálózatok kezelése sikeres teljesítése esetén végezhető el, egymásra épülnek.

CCNA Discovery 1
Otthoni és kisvállalati hálózatok kezelése
 1. Személyi számítógépek felépítése
 2. Operációs rendszerek
 3. Kapcsolódás a hálózathoz
 4. Csatlakozás az Internethez
 5. Hálózati címzés
 6. Hálózati szolgáltatások
 7. Vezeték nélküli technológiák
 8. Hálózatbiztonsági alapok
 9. Hálózati hibaelhárítás
 10. Kurzus végi összefoglalás
CCNA Discovery 2
Hálózati feladatok kis- és középvállalatoknál vagy internetszolgáltatóknál
 1. Az Internet és használata
 2. Ügyfélszolgálat
 3. Egy hálózat továbbfejlesztésének tervezése
 4. A címzési struktúra tervezése
 5. Hálózati eszközök konfigurálása
 6. Forgalomirányítás
 7. ISP szolgáltatások
 8. ISP felelősség
 9. Hibaelhárítás
 10. Kurzus végi összefoglalás
CCNA Discovery 3
Forgalomirányítás és kapcsolás nagyvállalati környezetben
 1. Vállalati hálózat
 2. A vállalatok hálózati infrastruktúrájának megismerése
 3. Kapcsolás vállalati hálózatokban
 4. Vállalati hálózatok címzése
 5. Forgalomirányítás távolságvektor alapú irányító protokollal
 6. Kapcsolatállapot alapú forgalomirányítás
 7. Vállalati WAN kapcsolatok megvalósítása
 8. Forgalomszűrés hozzáférési listák használatával
 9. Hibaelhárítás egy vállalati hálózaton
 10. Kurzus végi összefoglalás
CCNA Discovery 4
Számítógép-hálózatok tervezése és támogatása
 1. Bevezetés a hálózattervezési koncepciókba
 2. A hálózati igények összegyűjtése
 3. Egy létező hálózat jellemzése
 4. Az alkalmazások hatása a hálózattervezésre
 5. A hálózati terv létrehozása
 6. Az IP címzés használata a hálózati tervezésben
 7. Egy telephelyi hálózat prototípusa
 8. A WAN teszthálózatának elkészítése
 9. Ajánlatkészítés
 10. Kurzus végi összefoglalás

 A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.