Cisco Hálózati Akadémia

PartnerLogo_360px_72_RGBCISCO Hálózati Akadémia – képzés és vizsgáztatás

Iskolánkban a Cisco Hálózati Akadémia képzési programjának bevezetését a Cisco Systems Magyarország Kft., az oktatáshoz szükséges eszközkészlet ingyenes biztosításával és a HTTPAlapítvány, ingyenes képzés támogatásával tette lehetővé.

Előzmények:

Iskolánk 2011 őszén csatlakozott a Cisco Hálózati Akadémia programjához és szervezetéhez.

A Cisco 1997-ben hozta létre a Cisco Hálózati Akadémiát, mely olyan non-profit szakképzési program és hálózat, amely oktatási intézmények és informatikai vállalatok közötti együttműködés eredményeként valósul meg.

A Cisco Hálózati Akadémia alapvető küldetése az IT hálózati szakemberhiány csökkentése, amely a gazdaság versenyképességének erősítése érdekében Magyarországon is rugalmas képzési megoldásokat kíván.

A Hálózati Akadémia alapját a folyamatosan bővített, modellértékű, E-Learning alapú tananyagok és kurzusok képezik.

Iskolánkban elérhető képzések:

IT Essentials1, Az IT Essentials képzés

Az IT Essentials a Cisco Hálózati Akadémia belépő szintű tananyaga. A kurzus nem igényel előképzettséget, a középiskolás korosztálytól kezdődően bárki tanulhatja. A tananyag szervesen illeszkedik a Cisco e-learning keretrendszerébe, a Cisco Academy Connection (AC) portálon keresztül, az akadémiai program regisztrált hallgatói számára bárhonnan elérhető. Regisztrációt az akadémia programban résztvevő lokális- vagy regionális Akadémiák IT Essentials kurzusaira jelentkezve lehet szerezni.

IT Essentials témakörök

Az IT 5.0 Essentials tananyag 12 modulból áll.

IT 5.0 Essentials tananyag

2, A CCNA Discovery képzés

A CCNA Discovery a Cisco Hálózati Akadémia egyik legfrissebb és legkorszerűbb, kb. 300 órás tananyaga. Elsősorban a középiskolások számára fejlesztették, a gimnáziumokban és a szakképzésben tanuló diákok korosztályi sajátosságaihoz, tanulási szokásaihoz igazodva.A CCNA Discovery teljes mértékben elektronikus tananyag, gyakorlatorientált (>60%), ami biztosítja, hogy a résztvevők valódi gyakorlati kompetenciákat sajátítsanak el.

A CCNA Discovery 4 szemeszterből áll: Otthoni és kisvállalati hálózatok kezelése, Hálózati feladatok kis- és középvállalatoknál vagy internetszolgáltatóknál, Forgalomirányítás és kapcsolás agyvállalati környezetben, Számítógép-hálózatok tervezése és támogatása. Az Otthoni és kisvállalati hálózatok kezelése az első szemeszter és a megismerés megkezdésének nincs semmilyen előfeltétele. A másik 3 szemeszter csak az Otthoni és kisvállalati hálózatok kezelése sikeres teljesítése esetén végezhető el, egymásra épülnek.

CCNA Discovery 1
Otthoni és kisvállalati hálózatok kezelése
  1. Személyi számítógépek felépítése
  2. Operációs rendszerek