Digitális témahét iskolánkban

Idén is részt vettünk a Digitális Témahét programjaiban. Egy héttel előtte, április 4-én, iskolánkba látogattak a Logiscool budai központjának munkatársai.

A félnapos oktatáson két osztály vett részt, a 9.I és a 10.I osztály. A diákok interneten keresztül léphettek be a Logiscool felületére, majd azon keresztül programoztak. Egy játék felületét és működését készítették el. A programnyelv a scratch-hez hasonló blokkokból állt, ez a Logiscool saját fejlesztése. Idén igen jó előadó érkezett az iskolánkba, jó és érdekes volt az óra, melyen részt vehettünk.

Idézetek a kilencedikes diákok visszajelzéseiből:

Nagyon tetszett nekem ez a 2 óra az egyik legjobb volt amin eddig voltam.”

„Szerintem érdekes volt mivel nem angolul programoztunk, hanem fel volt osztva blokkokra, szeretném, ha lenne máskor is.”

Gál Mariann

informatika tanárHozzászólás jelenleg nem lehetséges.