Egészségnap a MEREK-kel

Hagyományosan május végén megrendezésre kerülő egészségnapunkat idén a Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központjával (MEREK) közösen bonyolítottuk le.

Kilenc helyszínen változatos programok várták a diákokat.

Foglalkoztunk a mentális egészséggel interaktív formában. Stresszkezelési technikákról beszélgettünk. Megismerkedhettünk az Interneten terjedő leggyakoribb, egészségünket érintő praktikák valóságalapjával vagy cáfolatával. Vadnövények élelmi felhasználásaival foglalkoztunk. Diétával kapcsolatos kérdéseket filmrészlet és kvízjáték segítségével beszéltünk meg. A fizikai egészség fenntartásával és mérőszámaival ismerkedtünk.

A MEREK munkatársai is értékes programokkal gazdagították az eseményt: dietetikus szakemberrel gazdag étel-kóstolóban volt részünk, valamint szakszerű vérnyomás- és vércukorszint mérésen és kerekesszékes érzékenyítő akadálypályán vettek részt diákjaink.

Köszönjük a szervezőknek, és köztük a MEREK munkatársainak, hogy ismét ilyen érdekes és hasznos nappal színesítették éves programjaink sorát!

Izsák DánielHozzászólás jelenleg nem lehetséges.