Fenntarthatósági Témahét újratöltve!

Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy a Jane Goodall Intézet kitette az oldalára a 10.G-sek plakátját, melyet a Fenntarthatósági Témahétre készítettek.

Második alkalommal került megrendezésre iskolánkban a Fenntarthatósági Témahét. A globális környezetvédelmi célok közül idén három téma volt középpontban:

Egészség és jóllét, Fentartható városok és közösségek és Fellépés az éghajlatváltozás ellen.

E témákban tizenhárom problémakör lett megfogalmazva. A tanulók feladata az volt, hogy ezek alapján készítsenek figyelemfelhívó vagy ösztönző plakátokat. Ezeket az iskola folyosóján kihelyeztük.

A diákok mobiltelefonon végzendő feladatokat is kaptak. Ezek egyrészt a központi óratervekben szereplő online alkalmazások, másrészt ingyenes lépésszámláló programok voltak. Ilyen feladat volt például, hogy napi tízezer lépést számláljanak a telefonnal, örökítsenek meg a fényképezővel jó és rossz környezetvédelmi vonatkozású példákat, környezetbarát utazási szokásokat mutassanak be.

Izsák Dániel

kémia és biológia tanár