Jánó-módszer: terápia az esélyegyenlőségért

„Ha hiszünk és bízunk a gyermekben, saját korlátait legyőzve, a legtöbbet hozza ki magából.”

Kékesiné Jánó Rozália

A Jánó-módszerről készült kisfilm megtekinthető ide kattintva.


Intézményünk fennállásának 25. évfordulója alkalmából 2019. április 11-én Gépi írás – Terápia az esélyegyenlőségért szakmai napot tartottunk. A téma a beszédükben és írásukban akadályozott mozgássérült fiatalok rehabilitációjának, kézzel fogható esélyegyenlőségének érzékeltetése volt a Jánó-módszer bemutatása keretében.

Tanulóink műhelymunka keretében interaktív foglalkozáson mutatták meg, hogy diagnózisukhoz, mozgásállapotukhoz igazodóan milyen módszerekkel- és megsegítő eszközökkel írnak, amely a kézzelfogható esélyegyenlőséget nyújtja számukra.

A szakmai napon középiskolák, alapítványok, egyesületek szeretetszolgálatok vezetői, pedagógusai vettek részt. Az érzékenyítő programon a résztvevő felnőttek is kipróbálhatták, megtapasztalhatták, hogy a kommunikációs eszközök használata milyen egyedi módon segíti a fiatalokat a társadalmi érvényesülésben.

A szakmai nap üzenete:

kommunikáció → alkalmazható írástudás → szakmatanulás → munkaerőpiac

Kékesiné Jánó Rozália

gyógypedagógus, a Jánó-módszer megalkotójaHozzászólás jelenleg nem lehetséges.