Jól szerepeltek diákjaink!

Német versenyt rendeztek a Kőrösi Csoma Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnáziumban. A téma Németország volt. A felkészülés során a diákok megismerkedtek az ország földrajzával, gazdaságával, társadalmával, és egy rövid történelmi gyorstalpaló is volt, mely utóbbi főként a XX. századot ölelte fel. Ezen kívül a gyerekeknek fel kellett tudni ismerniük Vettelt, Boris Beckert, Angele Merkelt vagy éppen Dürert. Ízelítőt kaptak a (mai) német popzenéből, de a klasszikusból is.

Én személy szerint nagyon élveztem a felkészülést és a felkészítést egyaránt. Büszkén jelenthetem, hogy bár a 4 fős csapatok vegyesek voltak (vagyis nem iskolánként indultunk, hanem minden csoportban 1 fő képviselte az adott baptista iskolát), Katona Piroska csapata a 3., Fekete Edvin csapata pedig a 2. helyet szerezte meg (a 10 csoportból). Ez volt az első ilyen jellegű verseny, reméljük, lesz folytatás!

Résztvevők:

  • 9.G Csonka Vivien, Eizler Gréta, Kamenszki Nikolett, Tajti Gerda
  • 10. G Fekete Edvin, Fieszl Gabriella, Katona Piroska, Nagy Dániel
  • 10.I Kogler Áron, Psenyeczki-Nagy Márk

Büszkék vagyunk mindannyiukra!

Czakó-Radványi Piroska

némettanárHozzászólás jelenleg nem lehetséges.