Látogatóban a T-Systemsnél

Az Addetur két osztálya, a 10.I és a 11.I a T-Systemsnél volt vendégségben rendkívüli informatika órákon a Legyél Te is informatikus program keretében.

„Az informatika az élet minden területén jelen van, egyre nagyobb szerepet kapnak a gépek és a robotok, egyre több munkakörben elvárássá válik valamilyen szintű programozási készség. A digitalizáció sokkal több informatikust kíván, mint ahányan az országban az informatika területén dolgoznak, vagy azt tanulják. A T-Systems több ezer fős csapatával Magyarország digitalizációján dolgozik. Ezért indítottuk el anyavállalatunkkal, a Telekommal és a HTTP Alapítvánnyal közösen 2015 őszén a Legyél Te is informatikus! programot. Azóta Telekomos és T-Systemses önkéntesek 58 település 210 iskolában jártak, 660 előadást tartottak az informatikáról összesen 28 ezer általános iskolai és gimnazista diáknak népszerűsítve az IT-s és mérnöki pályát.”

forrás

 Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.