Tanulmányi kirándulás Cern-ben

2022.május 9-13 között időszakban várt valóra egy tanulmányi projektje, az Addetur Baptista Gimnázium 10.évfolyamos diákok egy részének Svájcban, a CERN kutató bázisán. Itt lehetőségünk volt S’Cool LAB a CERN, az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet fizikaoktatási kutatóintézetében gyakorlati foglalkozáson részt venni. Lehetőséget kaptunk, hogy a középiskolás diákokjaink részt vegyenek a CERN helyszíni részecskefizikai kísérletein. A S’Cool LAB tevékenységeiben való részvétel lehetővé teszi a tanárok számára, hogy bepillantást engedjenek diákjaiknak egy világvezető nemzetközi kutatóintézet életébe és munkájába. A S’Cool LAB-ban a fizika gyakorlati ismeretei révén a tanulók önállóan felfedezhetnek, megtanulhatnak tudományosan dolgozni, és új környezetben alkalmazhatják tudásukat. Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.